رسانه دیجیتال هیرو

تکمیل ظرفیت دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری سراسری

طبق اطلاعیه سازمان سنجش با توجه به اعلام نیاز برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور برای تکمیل ظرفیت و همچنین ایجاد ظرفیت های جدید ، ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96 انجام خواهد گرفت. از آنجایی که این تکمیل ظرفیت برای افرادی است که در آزمون دکتری سراسری 96 شرکت کرده اند و درست 1 ماه قبل از ثبت نام آزمون دکتری سراسری 96 و آزمون دکتری دانشگاه آزاد 96 انجام می شود بنابراین قبل از تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد بهمن 96 آخرین فرصت ورود به دانشگاه برای سال 96 می باشد. در این مقاله قصد داریم درباره زمان ثبت نام ، نحوه ، شرایط و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96 و تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد توضیحاتی ارائه دهیم.

زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96

طبق اطلاعیه ، زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت سراسری 96 از 16 آبان آغاز شده و تا 22 آبان ادامه دارد. نحوه ثبت نام به این شکل است که داوطلبانی که در آزمون دکتری سراسری 96 حضور داشته اند با داشتن اطلاعات ثبت نام وارد سایت سنجش شده و با توجه به گروه آزمایشی که در آن آزمون داده اند مشاهده می کنند که چه رشته محل هایی برای آن ها اعلام شده است. اگر داوطلبان از لیست رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 96 در گروه آزمایشی خودتان رضایت داشته باشند می توانند به صورت رایگان در ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96 شرکت کنید.

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96

کلیه افرادی که در آزمون دکتری 96 شرکت کرده اند ، چه کسانی که در انتخاب رشته دکتری 96 شرکت کرده اند و چه نکرده اند ، چه کسانی که به حداقل یک دانشگاه دعوت به مصاحبه شده اند چه کسانی که به هیچ دانشگاهی دعوت به مصاحبه نشده اند حائز شرایط تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96 هستند. افرادی که اسم آنها جزو قبولی های نهایی دکتری 96 قرار گرفته باشد و بعد از آن در حال تحصیل در مقطع دکتری باشند حق ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96 را ندارند.

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96

هر داوطلب در تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96 حق 30 انتخاب از بین رشته محل های معرفی شده خواهد داشت . همچنین به افرادی که در اعلام نتایج دکتری 96 در شهریور ماه نامشان در لیست قبولی های هر دانشگاهی منتشر شده باشد حق انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96 را نخواهد داشت.

زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در سال های گذشته 2 بار بوده است. بار اول تکمیل ظرفیت مهر ماه که زمان ثبت نام آن اوایل یا اواسط بوده است و دیگری تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد بهمن ماه که عموما زمان اواخر دی ماه و نهایتا اوایل بهمن ماه بوده است. زمان دقیق تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96 فعلا مشخص نیست .داوطلبان برای تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96 باید وارد سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد بشوند و فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد را تکمیل نمایید.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96

نکته قابل توجه در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد این است که کلیه کسانی که در آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ثبت نام و شرکت کرده اند ، چه کسانی که شهریور ماه در یکی از رشته محل های انتخابی شان قبول شده باشند و چه مردود ، می توانند در هر دو تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ( مهر و بهمن ) ثبت نام کنند.

نکته مهم در شرایط شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد این است که اگر داوطلبان شهریور ماه در یک رشته محل قبول شده اید ولی به آن علاقه ای نداشته باشند اصراری نیست حتما در آن رشته محل ثبت نام کنند تا مجوز انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96 را به شما بدهند. به عبارت دیگر تنها شرط شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد این است که داوطلبان در کنکور دکتری آن سال شرکت کرده باشند و هیچ ارتباطی به قبول شدن یا مردود شدن آنها در اعلام نتایج شهریور ماه ندارد.

نکته مهمی که در تکمیل ظرفیت بهمن ماه به شرایط ثبت نام اضافه شده است جلوگیری از ثبت نام داوطلبانی است که بواسطه قبولی شهریور یا تکمیل ظرفیت مهر ، در یک دانشگاه ثبت نام کرده اند. اینکه در شهریور یا مهر داوطلبان قبول شده باشند به خودی خود منعی برای ثبت نام ایجاد نمی کند بلکه فقط کسانی که در مقطع دکتری دانشگاه آزاد در یکی از دانشگاه ها ثبت نام کرده اند حق ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 را ندارند.

شرط دعوت به مصاحبه برای شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96

نکته دیگری که ممکن است ابهام ایجاد کند شرایط شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 برای کسانی است که در آزمون علمی نمره مناسب کسب نکردند و دعوت به مصاحبه نشدند. به این افراد در سال های گذشته در تکمیل ظرفیت بهمن ماه اجازه ثبت نام و انتخاب رشته داده شده است. اما برای امسال حتی در تکمیل ظرفیت بهمن هم اشاره ای به حق ثبت نام این داو.طلبان نشده است . یعنی همچنان فقط کسانی حق ثبت نام در تکمیل ظرفیت بهمن را دارند که دعوت به مصاحبه شده باشند.

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96

حق شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد برای تمامی داوطلبانی است که در آزمون دکتری دانشگاه آزاد شرکت کرده اند. پس با توجه به این موضوع و با مشاهده لیست رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند صرفا به ترتیب علاقه در رشته محل های مورد نظرتان انتخاب رشته کنند. از آنجایی که در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد تعداد انتخاب ها محدود است حتما رشته محل هایی را انتخاب بشود که فاصله نمره کل نهایی ( تراز ) با نمره آخرین نفر قبولی در آن رشته محل قابل توجه نباشد.

تنها نکته مهم در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96 این است که اگر کسی در که قبلا در یک رشته محل قبول شده است در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد شرکت کند و به واسطه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در یک رشته محل جدید قبول شود ، قبولی قبلی اش لغو و باطل خواهد شد. البته در تکمیل ظرفیت بهمن عملا کسانی که قبلا قبول شده اند و در دانشگاه ثبت نام کرده اند حق شرکت در تکمیل ظرفیت ندارند.

رشته محل های بدون مجوز دکتری دانشگاه آزاد 96

از آنجایی که ممکن است بعضی از رشته محل هایی که در اعلام نتایج شهریور دکتری دانشگاه آزاد 96 نتوانسه باشند مجوز بگیرند در تکمیل ظرفیت موفق به اخذ مجوز شوند بنابراین انتظار داریم در صورت مشاهده لیست رشته محل های بدون مجوز در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96 ، شانس قبولی برای کسانی که دعوت به مصاحبه شده اند بسیار بالاتر رود. حتی این امکان است در تکمیل ظرفیت مهر دکتری دانشگاه آزاد در رشته محل هایی که مجوز کسب کرده اند دیگر مصاحبه برگزار نگردد.برچسب‌ها: تکمیل ظرفیت دکتری , تکمیل ظرفیت , زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری , دکتری سراسری , تکمیل ظرفیت دکتری سراسری , تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد , شرایط تکم ,
+ نوشته شده در  دوشنبه 30 مرداد 1396ساعت 14:52  توسط teletexting  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]